Wernisaż prac Mikity Rasolki - online

foyer MCK, wydarzenie na żywo online FB MCK oraz YouTube MCK
„Wschód wolności” to wielowymiarowe wydarzenie, które jest naszą formą wsparcia i wyrazem solidarności dla wolnościowych środowisk w Białorusi. Poprzez kulturę chcemy pokazać, że Białorusini i Białorusinki nie są w tej walce o wolność, sprawiedliwość, demokrację, ludzką godność, wreszcie – w walce o życie – osamotnieni.
29 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i zarazem na całym świecie – dzięki relacji na żywo w internecie – Białoruś będzie tematem najważniejszym i jedynym, ale jakże wielowymiarowym.
„Wschód wolności” rozpocznie się wernisażem wystawy Mikity Rasolki, projektanta i ilustratora z Białorusi.
Mikita Rasolka (ur. 1993) – projektant i ilustrator z Białorusi. Mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył studia magisterskie na ASP. Jest twórcą wielu ilustracji prasowych (m.in. do „Pisma” czy do „Fabulariów”) oraz ilustracji do książek, w tym m.in. do takich wydawnictw, jak „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien” autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali czy „Słownik Chazarski” Milorada Pavica.
Rasolka z wielkim niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Białorusi. „Codziennie dzieją się rzeczy, w które trudno uwierzyć. Łamanie prawa, tortury, przemoc – to jest rzeczywistość, w której znajdują się Białorusini przez ostatni czas, a właściwie lepiej powiedzieć: przez ostatnie 26 lat. Ale teraz naród Białorusi jest solidarny jak nigdy, reżim tego nie wytrzymuje. Kraj się zmienia, wierzę w lepszą przyszłość dla Białorusi” – mówi Rasolka.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.