RSP

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Odliczanie czas zacząć!
 

Tegoroczna edycja zabawy odbędzie się czerwcu. Trwać będzie przez cały miesiąc, a poprzedzi ją dwumiesięczna rozgrzewka z udziałem już zapisanych miast! W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na swój telefon aplikację „Aktywne Miasta” i dołączy do rywalizacji. Potem wystarczy wybrać miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry i wyruszyć w drogę.

Coraz więcej aktywnych miast

Na długo przed startem rywalizacji są już z nami 42 miasta! Samorządy podpisały bowiem umowy wieloletnie, zyskując tym samym nie tylko możliwość udziału w rowerowej zabawie, ale także możliwość korzystania z pozostałych funkcjonalności aplikacji  Aktywne Miasta.

W czerwcowej zabawie udział wezmą: Biała Podlaska, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kędzierzyn – Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Leszno, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zielona Góra i Żory.

Oczywiście cały czas jest możliwość dołączenia do grona „Aktywnych Miast”. Czekamy na kolejne zgłoszenia: kontakt@aktywne.miasta.pl

Ostateczna lista miast, które przystąpiły do rowerowej zabawy będzie znana najpóźniej do dnia 31 maja br.

A tymczasem czas na rozgrzewkę

Już wkrótce rozpoczniemy rozgrzewkę przed czerwcową rywalizacją. Pierwszego dnia wiosny tj. 21 marca ruszy Trening Rowerowej Stolicy Polski. To doskonały moment na przygotowanie roweru i wyruszenie na szlaki. Będzie to jednak przede wszystkim sprawdzian naszej kondycji po zimie! Ale spokojnie, mamy dwa miesiące, aby popracować nad swoją formą. Rowerzystom przypominamy, że podczas oficjalnego Treningu liczą się przejechane kilometry. Nie jest przeliczana punktacja biorąca pod uwagę liczbę ludności w miastach. Ta będzie widoczna dopiero podczas rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do Treningu będzie można dołączyć w panelu „Rywalizacje” w aplikacji. Osoby, które to zrobią, zostaną automatycznie zapisane do Rywalizacji o Puchar!

Wierzymy też, że Miasta będą w pełni wykorzystywały możliwości, jakie daje aplikacja. Dzięki czemu ich mieszkańcy będą mieli pod ręką ciekawe trasy, gry miejskie, specjalne wyzwania czy lokalne rywalizacje. Wszystko to pozwoli nam lepiej przygotować się do walki o Puchar w czerwcu. Podczas treningów pamiętajcie, że Aktywne Miasta są zintegrowane z aplikacją Garmin Connect.