Informacje

 

Metropolitalna Karta Seniora 60+

Metropolitalna Karta Seniora 60+ umożliwia osobom starszym uzyskanie zniżek w instytucjach, firmach i punktach usługowych. Zniżki obejmują wiele obszarów tematycznych, m.in. gastronomię, edukację, kulturę, sport i rekreację, zdrowie i rehabilitację. Zniżki, do których uprawnia karta, oferuje już ponad 150 firm, głównie z terenu Bydgoszczy i gmin stowarzyszonych, ale także z całej Polski. To bardzo miłe, że tak wielu przedsiębiorców przygotowuje dla osób starszych specjalną ofertę.

Z „Metropolitalnej Karty Seniora 60+” korzystać mogą osoby powyżej 60 roku życia, zamieszkujące na terenie gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz, a zatem: Barcina, Białych Błot, Bydgoszczy, Dąbrowy Chełmińskiej, Dobrcza, Kcyni, Koronowa Łabiszyna, Mroczy, Nakła nad Notecią, Nowej Wsi Wielkiej, Osielska, Pruszcza, Rojewa, Sicienka, Solca Kujawskiego, Szubina oraz Żnina.

Aby otrzymać swoją kartę seniora, należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Urzędu Gminy. Tam, po wypełnieniu krótkiego wniosku i okazaniu dowodu osobistego, otrzymuje się kartę od ręki.

Serdecznie dziękujemy firmom i instytucjom, które przystąpiły do Programu „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”.

Cieszymy się, że wspólnie możemy wspierać osoby starsze w naszym regionie, tworząc dla tej grupy mieszkańców lepsze warunki życia oraz coraz więcej możliwości aktywnego spędzania czasu.

Do współpracy zapraszamy także nowych partnerów.

JAK PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU

LISTA ZNIŻEK DLA SENIORÓW