Jestem c(i)ałością - warsztaty + debata

Informacje od Organizatora:
Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT zaprasza na wydarzenie „jestem c(i)ałością”, które odbędzie się 10.12.2023 r. na Barce Lemara. Na 12.00 zapraszamy na warsztaty z sitodruku. Uczestnicy na przyniesionych przez siebie tiszertach, bluzach, torbach (bawełniane, bez struktury w dotyku) będą drukować przygotowane wcześniej ilustracje ciałościowe, naświetlone na sitodrukowej siatce. Spotkanie poprowadzi Zuzanna Tokarska z @odpodszewki. Część warsztatową poprzedzi wstęp do sitodruku.
O godzinie 16.00 odbędzie się debata dotycząca psychologii ciała, którą poprowadzi dr hab. Beata Ziółkowska. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań i włączenia się w wydarzenie. Zależy nam na zapewnieniu przestrzeni do komunikacji, która wspiera i łączy.
Poczucie własnego ciała to integralna część ludzkiej tożsamości. Jego umysłowa reprezentacja, emocje, jakie w nas wzbudza i zachowanie wobec niego wynikają z wielu czynników, w tym między innymi z uczestniczenia w kulturze popularnej. Niepokoi jednak to, że coraz więcej osób – szczególnie młodzieży i młodych kobiet – nie przejawia wyrozumiałości wobec własnego ciała, a jego zewnętrzność przedkłada nad zdrowie.
Ideą spotkania jest zanalizowanie zjawisk wzmacniających dyskredytowanie swej fizyczności, po to, by poddawać je kontroli, a w efekcie budować akceptację i troskę względem niej. Dopóki nie uzyskamy szacunku do swego ciała, bez względu na to, jakie ono jest, nie jesteśmy w stanie zaakceptować fizycznej różnorodności innych osób, stając się dla nich tym samym surowymi sędziami.

Warsztaty z sitodruku: 12- ok.14.30; wstęp 20 zł (bilety do nabycia w kasie Mck, obowiązują zapisy: jagoda.ptaszynska@mck-bydgoszcz.pl
Debata o psychologii ciała: 16-17.30; wstęp wolny, obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasie Mck

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.