Powiat Nakielski

W zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego leży liczący prawie 87 000 mieszkańców powiat nakielski, którego stolicą jest Nakło nad Notecią.

Powiat znajduje się na terenie dwóch malowniczych, historycznych krain – Krajny i Pałuk, które rozdziela i równocześnie łączy rzeka Noteć. Dzięki walorom przyrodniczym i krajobrazowym znajdujemy tu przystań do aktywnego wypoczynku i rekreacji. To obszar o dużym potencjale turystycznym i gospodarczym. Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku sprzyja rozwojowi gospodarczemu oraz zachęca inwestorów do lokowania firm na tym terenie.

fot. Beata Sadowska

 Rzeka Noteć, stanowiąca fragment MDW E70 Antwerpia–Kłajpeda, to raj dla amatorów sportów wodnych. Zbudowana w Nakle nad Notecią Przystań Powiat Nakielski zachęca do aktywnego wypoczynku - przy rzece powstało centrum turystyki, rekreacji, sportów wodnych i kultury. Przystań i piękno doliny Noteci na tym odcinku rzeki można obejrzeć na filmie promocyjnym:

 
 
 (wirtualny spacer - http://www.zwiedzajkraj.pl/powiatnakielski). 
 
Markowym produktem powiatu nakielskiego jest unikatowy, jeden z dwóch w kraju, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, szkolący uczniów m.in. w zawodzie technik żeglugi śródlądowej. Ponadto powiat prowadzi sieć szkół ponadgimnazjalnych, w których kierunki kształcenia są dostosowane do lokalnego rynku pracy i konsultowane z przedsiębiorcami.
 
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.