Solec Kujawski

Solec Kujawski to szesnastotysięczne nadwiślańskie miasto położone na skraju Puszczy Bydgoskiej, między Bydgoszczą i Toruniem.   To wyjątkowo prężnie rozwijająca się gmina, której władze stawiają na harmonijny rozwój gospodarki.

Dbając o rozwój gospodarczy miasta i tworzenie miejsc pracy władze samorządowe inicjują i skutecznie wdrażają w życie wiele przedsięwzięć mających  temu służyć. Największą inwestycją zrealizowaną z udziałem środków Unii Europejskiej jest Park Przemysłowy, obejmujący obszar ok. 68,0 ha. Park skomunikowany jest  bezpośrednio z drogą krajową Nr 10 (Szczecin – Warszawa). 
 
 
Ostatnie lata cechuje dynamiczny rozwój infrastruktury miasta. Powstają nowe ulice, miasto pięknieje i nowocześnieje. Nowe centrum kultury, nowoczesna biblioteka publiczna, wiadukt i dworzec kolejowy -  realizowane  w ramach projektu BiT City, nowoczesny zespół szkół – to tylko część inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach.  
 
Działania Solca Kujawskiego doceniają goście odwiedzający Solec, zarówno z kraju jak i zagranicy. Będąc w Solcu warto zobaczyć malownicze  tereny nadwiślańskie, by odpocząć od codzienności i poznać piękno przyrody. Ciekawym punktem wycieczki po Solcu Kujawskim może być też Radiowe Centrum Nadawcze, uruchomione we wrześniu 1999 roku, które umożliwia słuchanie I Programu Polskiego Radia w całym kraju i poza jego granicami. Ścisła współpraca z Państwowym Instytutem Geologicznym w Warszawie oraz Muzeum Ewolucji zaowocowała powstaniem najbardziej profesjonalnego parku jurajskiego w Europie. 
 
 
Warto także zajrzeć do Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, zrelaksować się w parku wodnym, odwiedzić Soleckie Centrum Kultury, gdzie dla każdego coś ciekawego. W mieście funkcjonuje niespełna 30 stowarzyszeń i organizacji. Najstarszą z nich jest Ochotnicza Straż Pożarna, która powstała w 1886 r.
Solec Kujawski warto odwiedzić. W Solcu Kujawskim warto zamieszkać i zainwestować.
 
Solec Kujawski w sieci: LINK
 
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.