Nowa Wieś Wielka

Gmina Nowa Wieś Wielka położona jest w środkowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w odległości 20 km od Bydgoszczy i Inowrocławia.

Bardzo dobrą dostępność komunikacyjną zapewniają przebiegające przez teren gminy ciągi komunikacyjne: droga krajowa nr 25 (Bydgoszcz–Inowrocław–Konin), droga wojewódzka nr 254 (Brzoza–Łabiszyn–Barcin), drogi powiatowe, linia kolejowa Bydgoszcz–Inowrocław oraz pobliski Port Lotniczy w Bydgoszczy.

 
Gmina Nowa Wieś Wielka jest jedną z gmin wchodzących w skład powiatu bydgoskiego. 
W granicach Gminy jest 18 miejscowości, w ramach 15 sołectw. Gminę Nowa Wieś Wielka zamieszkuje 9498 osób, w większości osiedlonych w dwóch miejscowościach: Brzozie i Nowej Wsi Wielkiej (stan na 1 sierpnia 2016 r.). Powierzchnia gminy: 148,5 km².
Gmina należy do najbardziej zalesionych jednostek gminnych województwa kujawsko-pomorskiego. 2/3 ogólnej jej powierzchni stanowi urokliwa Puszcza Bydgoska. 
 Gmina Nowa Wieś Wielka to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Czyste powietrze i woda, duże obszary lasów, unikatowa przyroda – wszystko to sprawia, że każdy, bez względu na to, czy jest miłośnikiem jazdy na rowerze, wędrówek pieszych, czy innej aktywności, spędzi
tu niezapomniane chwile. Dogodne położenie Gminy, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Bydgoszczy sprawia, że nasza Gmina jest chętnie wybierana jako miejsce do inwestowania
i prowadzenia biznesu, choć nie posiada parku przemysłowego i scentralizowanych terenów inwestycyjnych. Coraz więcej osób wybiera również ten teren jako miejsce swojego osiedlenia.
 
Nowa Wieś Wielka w sieci: LINK
 
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.