Dobrcz

Gmina Dobrcz położona jest w północno wschodniej części powiatu bydgoskiego.

Mimo rolniczego charakteru gmina Dobrcz posiada doskonałe walory przyrodnicze i turystyczne. Na naszym terenie znajduje się obecnie 18 gospodarstw agroturystycznych. Do atrakcji turystycznych zaliczyć możemy trzy jeziora: Borówno, Kusowo, Dobrcz. Przepływają rzeki Wisła i Kotomierzyca. Mamy także pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej (dęby, kasztanowce, lipy) oraz pomniki przyrody nieożywionej (głazy narzutowe, jaskinia „Bajka” itp.).

 
Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych
 
Jesteśmy gminą, która podejmuje działania proekologiczne. Czyste środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne. Dobra i wyważona gospodarka finansami publicznymi, skuteczne zabieganie o środki zewnętrzne oraz inwestowanie w infrastrukturę wpływa na poprawę warunków i lepszą jakość życia naszych mieszkańców. Gmina jest dobrym miejscem dla tych, którzy będą chcieli nas odwiedzić, tutaj zamieszkać i zainwestować. Jesteśmy samorządem aktywnym, dbającym o wszystkie aspekty rozwoju oraz potrzeby naszych mieszkańców. Otwarci na nowatorskie pomysły i współpracę. 
 
Gmina Dobrcz jest miejscem, gdzie można wygodnie mieszkać w otoczeniu bogatej przyrody, pracować, wychowywać dzieci, wypoczywać, bawić się. Zajmuje obszar 130,4 kilometrów kwadratowych i liczy około 11 tysięcy mieszkańców zamieszkujących 21 sołectw skupiających 32 wsie. Siedziba gminy mieści się w Dobrczu i jest oddalona o 18 km od Bydgoszczy. Dobrcz jest siedzibą gminy od 1934 roku.


Dobrcz w sieci: LINK
Dobrcz na Facebooku: LINK

 

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.