Barcin

Gmina Barcin leży nad rzeką Noteć na granicy uprzemysłowionych Kujaw i turystycznych Pałuk. Stanowi niezwykłe połączeniem nowoczesnej gospodarki, pięknej przyrody i bogatej historii.

Miasto stanowi wrota Pałuk – krainy czystych jezior i lasów, ciekawej kultury, zabytków i atrakcji turystycznych. Dynamiczny rozwój gminy związany jest z występowaniem pokładów wapienia i margli jurajskich, których eksploatację w kamieniołomach Wapienna, Piechcina i Bielaw rozpoczęto w 1860 roku. Złoże jest eksploatowane metodą odkrywkową w jednej z największych kopalń kamienia wapiennego w Polsce.

 
Region charakteryzują bogate tradycje przemysłowe. Produkowany jest tu cement, wapno, mączka wapienna i mieszanki mineralno-asfaltowe. Funkcjonuje doskonale rozwinięty transport i specjalistyczne firmy obsługujące przemysł. Działalność prowadzą koncerny LafargeHolcim, CRH i MAPEI.


 
Do zagospodarowania pozostaje 150 ha terenów inwestycyjnych, w tym 33,51 ha w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej z dostępem do pełnej infrastruktury technicznej, aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i korzystnym położeniem między ważnymi rynkami zbytu. Gmina Barcin to miejsce, w którym chce się żyć, inwestować i które warto odwiedzić.


Barcin w sieci: www.barcin.pl
Barcin na Facebooku: LINK
Inwestycje w Barcinie: LINK 

 

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.