Wystartowała Rowerowa Stolica Polski

Ponad 300 osób przejechało w dwóch pierwszych rajdach Metropolii Bydgoszcz zorganizowanych w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W całym kraju w nocy z 31 maja na 1 czerwca na rowery wsiadło 22 tysiące osób.

- To świetny początek tegorocznej rywalizacji i zapowiedz tego, co czekać nas będzie przez cały czerwiec - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.
Przypomnijmy, że tym razem na starcie stanęło blisko 150 samorządów z całej Polski. Podobnie, jak przed rokiem rywalizacja toczyć się będzie wśród miast prezydenckich i gmin. Metropolia Bydgoszcz startuje w tej pierwszej kategorii. W nocy z 31 maja na 1 czerwca kilkaset osób rowerami wyruszyło ze Starego Rynku w trasę ulicami miasta. W niedzielę, 2 czerwca odbył się już pierwszy z zaplanowanych na czerwiec rajdów rowerowych. Tym razem zaprosiliśmy rowerzystki i rowerzystów na wycieczkę do Nakła. Pomimo momentami mocno deszczowej aury z zaproszenia skorzystało ok 150 osób.
W ramach Metropolii Bydgoszcz przez pierwsze dwa dni rywalizacji pokonaliśmy już 150 tys. km. W całym kraju w ramach RSP w miastach prezydenckich przejechano 756 tys. km, a w gminach 192 tys. km.
Przed nami jeszcze rajdy do Łabiszyna (8.06 - trwają już zapisy), Łąk Studzienieckich (15.06), Pruszcza (22.06) i Wierzchucinka (29.06).
- Tak duże zainteresowanie i to w całej Polsce bardzo nas cieszy. Oczywiście ciągle można dołączyć do naszej zabawy Na najlepszych czekać będą cenne nagrody - dodaje Tomasz Dobrowolski.

Jak dołączyć?

znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore);
dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje";
w zakładce "Publiczne" wybierz "Rowerowa Stolica Polski dla Miast”;
wybierz Metropolię Bydgoszcz i swoją gminę;
wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji.

 

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.