Deblowy turniej tenisa ziemnego im. Jana Czochralskiego pod patronatem Burmistrza Kcyni.

W sobotę 18 maja na korcie miejskim w Kcyni rozegrano deblowy turniej tenisa ziemnego im. Jana Czochralskiego inaugurujący sezon 2024r na korcie ziemnym w Kcyni. Turniej zorganizowało Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” w ramach realizacji zadania pt. „ Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia w 2024 roku”. Po raz pierwszy turniej im. Jana Czochralskiego rozegrano w 2023 roku z inicjatywy Burmistrza śp. Marka Szarugi. W roku 2024 patronat nad turniejem objął Burmistrz Kcyni p. Mateusz Stachowiak, który dokonał otwarcia turnieju i powitania zawodników i organizatorów. Minutą ciszy uczczono pamięć i śp. Marku Szarudze.

Do turnieju zgłosiło się dwunastu zawodników ( 6 par deblowych) z Łabiszyna, Żnina, Bydgoszczy i Kcyni. Mecze rozgrywano w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w finale ,natomiast pary zajmujące drugie miejsce w grupach rozegrały finał pocieszenia - mecz o 3 miejsce. Rozegrano także mecz o 5 i 6 miejsce w turnieju. W trakcie rywalizacji grano jednego seta do 9 gemów. Każda para rozegrała 3 mecz które były zacięte a poziom tenisowy spotkań stał na wysokim poziomie. Turniej wygrała para z Kcyni Jarek Wielebski & Łukasz Ficek, która w finale pokonała parę Jarek Adamczewski (Kcynia)& Marcin Ługowski (Bydgoszcz). Dla Jarka Wielebskiego jest to już drugie zwycięstwo w turnieju im. Jana Czochralskiego, gdyż w pierwszej edycji w roku 2023 również zwyciężył. Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Wyniki:

I miejsce: Jarek Wielebski & Łukasz Ficek

II miejsce: Jarek Adamczewski & Marcin Ługowski

III miejsce: Adam Rybicki & Jacek Kiliszewski

IV miejsce: Marcin Kruszelnicki & Kacper Kruszelnicki

V miejsce: Janusz Nowakowski & Damian Kaczmarek

VI miejsce: Krzysztof Maciejewski & Marcin Paszkiet.

Zawodnikom za udział w turnieju wręczono okolicznościowe statuetki oraz drobne nagrody. Dziękujemy wszystkim sympatykom tenisa ziemnego z sąsiednich miast za udział w turnieju i miłą sportową atmosferę. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem turnieju.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieli by rozpocząć przygodę z tenisem ziemnym do korzystania z kortu ziemnego. Stowarzyszenie KST Nasz kort udostępnia sprzęt sportowy (rakiety, piłki). Rezerwacja kortu pod nr tel. 790871032. Zachęcamy także rodziców do zapisania swoich pociech do szkółki tenisowej przy naszym stowarzyszeniu - kontakt ws. szkolenia dzieci 609691237 .

Przygotowanie kortu do sezonu letniego przez firmę ANDRUK p. Andrzeja Krauze sfinansowano ze środków Gminy Kcynia w ramach projektu „ Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia w 2024 roku”

Materiał Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort”

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.