Linia numer 40. Bydgoszcz - Dąbrowa Chełmińska?

Od marca ruszy nowe, całoroczne połączenie międzygminne. Linia numer 40 połączy Bydgoszcz z Ostromeckiem. Rosną szanse, że pojedzie jednak dalej.

– Z początkiem marca zacznie funkcjonować w formule całorocznej linia podmiejska nr 40 łącząca pętlę Przylesie między innymi z Ostromeckiem. Funkcjonowanie linii w obszarze podmiejskim finansować będzie gmina Dąbrowa Chełmińska. Gmina bierze pod uwagę możliwość rozszerzenia komunikacji podmiejskiej na swoim terenie po dodatkowych analizach i konsultacjach z mieszkańcami – poinformował Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Nowe połączenie budzi sporo emocji, bo o ile – patrząc z perspektywy Bydgoszczy, najwięcej osób będzie zainteresowanych dojazdem do pałacu w Ostromecku, to już mieszkańcy gminy widzieliby przebieg trasy linii, za którą przyjdzie im płacić, w inny sposób. We wtorek w gminie ma dojść do spotkania społeczników z gminnymi radnymi, by rozmawiać o przebiegu linii numer 40. W poniedziałek gościł u wójta Radosława Ciechackiego zastępca prezydenta Bydgoszczy Łukasz Krupa. W agendzie spotkania były sprawy metropolitalne, w tym komunikacja międzygminna.

Czytaj więcej: Linia numer 40 pojedzie z Bydgoszczy do Ostromecka – czy może jednak dalej?

źródło: Bydgoszcz Informuje

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.