Szkoły w gminie Kcynia otrzymały nowe, atrakcyjne książki do bibliotek

Dwie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia – Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie otrzymały wsparcie finansowe na zakup publikacji książkowych do bibliotek szkolnych. W miesiącu grudniu br. zrealizowano dostawy do placówek oświatowych.

Wsparcie zrealizowane zostało w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Łączna kwota dotacji w ramach programu to 17 500,00 zł. Kwota wkładu własnego Gminy Kcynia: 4 375,00 zł.

W ramach powyższych dotacji zrealizowano zakupy do Szkoły Podstawowej w Kcyni, polegające na zakupie oprogramowania do biblioteki szkolnej, czytników kodów kreskowych, sprzętu komputerowego oraz nowych, atrakcyjnych książek do biblioteki. Wśród książek znalazły się między innymi takie pozycje jak Hobbit, książki z serii o Harrym Potterze czy audiobooki (Pan Tadeusz, Opowieść wigilijna czy Mikołajek).

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie zakupiła m.in. Opowieści z Narni, Baśnie Andersena czy książki z serii Franklin i przyjaciele. Nowe, kolorowe, atrakcyjne pod względem wizualnym książki z pewnością będą zachętą do rozwijania czytelniczych nawyków wśród zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych uczniów.

Część z książek zakupionych do Szkoły w Palmierowie zostało zamówione z przeznaczeniem na nagrody w konkursach rozwijających czytelnictwo.

Tekst: Justyna Makarewicz

Fot. Powierzone

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.