Metropolitalne taryfy dla Nakła

Tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz. Z tych korzystnych rozwiązań wkrótce skorzystają również najmłodsi pasażerowie z terenu gminy Nakło nad Notecią.

Dzieci od 4 roku życia do 30 września roku, w którym kończą 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 30 września roku, w którym kończą 20 lat zamieszkali na terenie Bydgoszczy oraz gmin: Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Mrocza, Koronowo i Solec Kujawski mogą korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne i 30-dniowe bądź 100 zł-roczne).

Do grona uprawnionych od 1 lutego 2024 roku dołączą dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Nakło nad Notecią. We wtorek (19 grudnia) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i burmistrz Nakła Sławomir Napierała zawarli porozumienie zapewniające dostęp do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP. Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy. Gmina Nakło  udostępni wnioski pozwalające na wyrobienie w swoim Zespole Obsługi Oświaty i Rekreacji (ul. Krzywoustego 7a, Nakło nad Notecią) w drugiej połowie stycznia. Więcej szczegółowych informacji o zasadach wyrabiania kart znajduje się na stronie ZDMIKP.

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy -zawartych z właściwą gminą. Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską. Uprawnione dzieci „maluchy" przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.Dzięki rozwojowi metropolitalnej taryfy, która finansowana jest z budżetu współpracujących z Bydgoszczą gmin istotnie wzmacniamy atrakcyjność transportu publicznego. Pomaga to ograniczyć ruchu pojazdów indywidualnych w centrum Bydgoszczy.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.