Atrakcyjna oferta publicznego transportu dla kolejnych pasażerów

Tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz. Wkrótce z atrakcyjnej taryfy korzystać będą również młodzi pasażerowie z gminy Koronowo. Podpisaliśmy porozumienie w tej sprawie.

Dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkali w Bydgoszczy oraz gminach: Nowa Wieś Wielka, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Mrocza, Solec Kujawski mogą korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne i 30-dniowe bądź 100 zł -roczne). Do grona uprawnionych dołączają teraz dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Koronowo.

W piątek (27 października) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, zawarli porozumienie zapewniające dostęp do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

- Mimo dotychczasowego braku wsparcia z budżetu państwa na komunikację podmiejską, o które wielokrotnie apelowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad tym by rozwijać tę formę transportu publicznego – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. -  Atrakcyjne oferta biletowa z pewnością przyciągnie kolejnych pasażerów. Jesteśmy też otwarci na tworzenie nowych połączeń, ale zdajemy sobie sprawę, że dla naszych mniejszych partnerów to jeszcze większe wyzwanie uzależniane od sytuacji finansowej.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP. Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy. Wnioski o wydanie karty będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Koronowie Plac Zwycięstwa 1, pokój nr 4 od dnia 27 października 2023r.

Godziny przyjmowania wniosków:

  • 27.10.2023r. - 7:30-16:00
  • 30.10.2023r – 7:30-15:30
  • 31.10.2023r – 7:30-17:00.

W pozostałe dni wnioski będą przyjmowane w godzinach pracy Urzędu.

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy - zawartych z właściwą gminą.
Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską. Uprawnione dzieci „maluchy" przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.

 

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.