Metropolia Bydgoszcz ze świetnym wynikiem w RSP

Oficjalnie podsumowaliśmy 5. edycję Rowerowej Stolicy Polski. We wtorek (12.09) najlepsi cykliści Metropolii Bydgoszcz odebrali nagrody z rąk prezydenta Rafała Bruskiego.

Za nami wyjątkowa i rekordowa edycja Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec o wygraną rywalizowały 62. miasta prezydenckie oraz 90 gmin. Wspólnie pokonaliśmy 12 milionów kilometrów, z czego uczestnicy startujący w barwach Metropolii Bydgoszcz przejechali 2,2 mln km.
Przypomnijmy, że w tym roku puchar trafił do Białej Podlaskiej. Na podium wśród miast prezydenckich uplasowały się Puławy i Gniezno. Metropolia Bydgoszcz zajęła 10 miejsce i zdobyła Puchar RSP w klasyfikacji miast pod względem liczby mieszkańców w grupie powyżej 200 tys. mieszkańców.


We wtorek (12.09) w tarasach Młynów Rothera odbyło się podsumowanie Rowerowej Stolicy Polski w ramach Metropolii Bydgoszcz.
- Cieszę się, że kolejny rok rozwija się projekt, który zrodził się w Bydgoszczy. Oczywiście dzięki wsparciu tych, którzy wsiadają na rowery. Ta szlachetna rywalizacja w Rowerowej Stolicy Polski staje się coraz bardziej popularna w całym kraju. Dziś gratuluje wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim tym, którzy wykręcili niesamowite wyniki - mówił prezydent Rafał Bruski.

W sumie kilometry dla Metropolii Bydgoszcz kręciło 8371 osób. Pierwsze rowerowe rajdy wystartowały tuż po północy 1 czerwca, również w Metropolii Bydgoszcz. Co tydzień w sobotę wyruszaliśmy wspólnie spod ratusza na przejazdy rowerowe po regionie, do Łabiszyna, Nowej Wsi Wielkiej przez Solec Kujawski, Pruszcza i Nakła nad Notecią. Ostatnie nocne przejazdy trwały do 23.59 w ostatni piątek czerwca.
Wśród gmin wchodzących w skład Metropolii Bydgoszcz 139 394 km przejechali mieszkańcy Białych Błot, 112 259 km mieszkańcy Osielska i 67 992 km mieszkańcy Solca Kujawskiego.


W klasyfikacji najbardziej aktywnych szkół w Bydgoszczy zwyciężył Zespół Szkół nr 16, przed ZS Mechanicznych nr 1 i ZS Budowlanych. Wśród szkół Metropolii Bydgoszcz triumfowała SP w Żołędowie, przed SP w Łochowie i SP w Dobrczu.
W klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet najlepsza była Marzena Cichońska-Bazak z Bydgoszczy (3967 km). Kolejne miejsca zajęły: Anna Ostrowska z Solca Kujawskiego (3143 km) i Anna Szumna (3069 km). Wśród mężczyzn wygrał Mirosław Łobodziński (8008 km). Na podium znaleźli się również Jacek Chudziński (5670 km) i Maciej Cichański (5323 km).

Więcej zdjęć: LINK

źródło: www.bydgoszcz.pl

 

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.