Kolejne Regaty Pamięci za nami

Kolejne Regaty Pamięci za nami

Tegoroczne Regaty pamięci zapisały się jako klubowy sukces. Wygraliśmy w kategoriach T1, T3, Omega, Optymist i Finn. Zdobyliśmy też Błękitną Wstęgę Zalewu Koronowskiego

Organizatorem XXIII już Regat był Klub Żeglarski „WIND” z Koronowa, przy pomocy Klubu Żeglarskiego „Pasat” z Bydgoszczy i BKŻ z Osielska.

Pierwszy raz na tych Regatach na jezioro wypłynęły dzieci na optymistach.

Uroczyste otwarcie odbyło się w pełnym słońcu: przywitanie gości, oddanie pamięci tym, co odeszli na wieczystą wachtę, kilka słów od sędziego i… nie, nie, nie. Nie było masowego zejścia na wodę lecz… czekanie na wiatr!

Pierwsi na wodę zeszli ci, którzy chcieli uczcić pamięć tych żeglarzy, których już zabrakło między nami. Kilka uroczystych słów, flara, później wizyta czujnej policji, trochę wspomnień, tęsknoty, ale też żartów, śmiechu i planów na przyszłość!

W końcu sędzia dał sygnał do zejścia na wodę, bo… mizernie, ale powiało. Oj, ciężko było złapać chociaż trochę wiatru! Patrząc na wodę często miało się wrażenie, że łódki stoją, a całe regaty bardziej przypominały pływanie rekreacyjne. Pierwszy dzień zakończył się po dwóch wyścigach. Jednak należało jeszcze spotkać się ze znajomymi, omówić dzień, pośmiać się i pośpiewać.

Drugi dzień okazał się kolejnym dniem upału i wyjątkowo delikatnego powiewu. Po kolejnych dwóch biegach nasze dzieci wyskoczyły z łódek do wody aby wpław zaciągnąć je do brzegu. Ale takich osób było więcej!

Na koniec tylko wręczenie pucharów, statuetek, dyplomów, klar na łódkach i można XXIII Regaty Pamięci uznać za zakończone i udane!

To już ostatnie regaty na Zalewie Koronowskim w tym roku, ale Klub jeszcze sezonu nie kończy. Jeszcze kilka regatowych wyjazdów, Mistrzostwa Województwa w Żninie, Puchar Polski w klasie Finn, również w Żninie, a przede wszystkim treningi i szkolenie naszej nowej grupy dzieci w klasie Optymist, do której zgłasza się coraz więcej dzieci z naszej gminy.

Jak zwykle możemy liczyć na pomoc Gminy Osielsko, która wspiera nas w naszych bogatych planach.

Dziękujemy Ryśkowi Kowalskiemu za super pracę, którą wykonuje z grupą otymistów, rodzicom oraz wolontariuszom, beż których nie mielibyśmy takich wyników.

Włodzimierz Palmowski
Komandor BKŻ

 

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.