Metropolia Bydgoszcz - 1 miejsce w RSP w rywalizacji miast powyżej 200 tys. mieszkańców

Miliony przejechanych kilometrów, dziesiątki tysięcy uczestników, wspaniała atmosfera i doskonała zabawa - za nami kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kolejne edycje imprezy pokazują, że Polki i Polacy coraz chętniej przesiadają się na rowery. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszej metropolii, Metropolia Bydgoszcz zwyciężyła w rywalizacji miast powyżej 200 tys. mieszkańców!

Dokładnie 1 czerwca 62 miasta prezydenckie i 90 gmin rozpoczęło rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wzięło w niej udział ponad 70 tys. uczestników w całej Polsce. Podczas prawie 700 tys. treningów przejechali oni w sumie 12 milionów kilometrów!

- W zamyśle nasza akcja miała być połączeniem rywalizacji z rekreację i część uczestników tak do tego podeszła. Część jednak potraktowała bo bardzo profesjonalnie. Przejechali niebotyczne odległości na rowerach. Wszystkim im gratuluje. Tak naprawdę każdy jest zwycięzcą. Działamy na rzecz wspólnego spędzania czasu, zdrowego trybu życia. Cieszę się, że nasze grono co roku rośnie - mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który w czwartek (6.07) w Teatrze Kameralnym otworzył galę, na której podsumowaliśmy tegoroczną edycję RSP.

Dziękujemy wszystkim rowerzystkom i rowerzystom z obszaru Metropolii Bydgoszcz za wspólne kręcenie kilometrów i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej rywalizacji. 

Szczegóły, zdjęcia oraz wyniki TUTAJ oraz TUTAJ

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.