Kolejna umowa na metropolitalne bilety

Dzięki porozumieniu Bydgoszczy i Solca Kujawskiego uczniowie gminy skorzystają z biletów w atrakcyjnych cenach 10 zł miesięcznie /100 zł rocznie. Bilety obowiązują na liniach dziennych w I i II strefie.

- To kolejny ważny krok w budowaniu relacji metropolitalnych i zarazem duże ułatwienie dla młodzieży korzystającej z linii podmiejskich – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Takich umów jak z Solcem mamy już kilka. Z innymi gminami jeszcze rozmawiamy. Naszym wspólnym zamierzeniem jest także uruchomienie linii autobusowej, chociaż ze względów finansowych to większe wyzwanie.

Umowy związane z rozszerzaniem grup użytkowników podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk. Wcześniej stosowną uchwałę podjęła Rada Miasta. Zmiana rozszerzyła grupę osób uprawnionych do korzystania z biletów uczniowskich, o uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Solca Kujawskiego. Z uprawnień skorzystają posiadacze Metropolitalnej Karty Uczniowskiej wraz z ważną legitymacją szkolną.

Dzięki Metropolitalnej Karcie Uczniowskiej uczniowie mogą jeździć komunikacją miejską i podmiejską przez cały rok za 100 złotych. Podobne rozwiązanie obowiązuje już dzięki porozumieniu Bydgoszczy z gminą Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Mrocza.

Uwaga – porozumienie zacznie obowiązywać od 1 września 2023 roku.

Warto wiedzieć

Bydgoszcz wspólnie z sąsiednimi gminami zabiega o zmiany w ustawie o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Z inicjatywy przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP Pawła Olszewskiego powstał projekt jej nowelizacji. To szansa na wzmocnienie roli komunikacji podmiejskiej w obsłudze metropolii. Więcej informacji o tym pomyśle znajduje się w tekście „Wspólnie walczymy o dodatkowe pieniądze na rozwój podmiejskiej komunikacji”.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.