Poznajmy Rowerową Stolicę Polski 2022

W 4. edycji rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce nie miała sobie równych Biała Podlaska, do której na rok trafi Puchar RSP.  Miasto Bydgoszcz, organizator imprezy, dziękuje za wspólną zabawę ponad 48 tys. rowerzystek i rowerzystów. W sumie pokonaliśmy 8,4 mln kilometrów.  

To była absolutnie rekordowa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.  Na początek – 56 miast, które podjęły rękawice i mobilizowały swoich mieszkańców do wsiadania na dwa kółka. Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tys. osób, które wykręciły 8,4 miliona kilometrów. Pierwsze rowerowe rajdy wystartowały tuż po północy 1 czerwca, a ostatnie zakończyły się przed północą ostatniego dnia rywalizacji. Kto najbardziej zmobilizował swoich mieszkańców do wspólnego kręcenia kilometrów?

Miasto Bydgoszcz od wielu lat czuje rowerowy klimat w Polsce i dlatego już po raz czwarty zorganizowało rywalizację o Puchar RSP. To tutaj powstała także nowoczesna bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta dostępna dla użytkowników nie tylko przez miesiąc, ale przez okrągły rok.  

 - Gratuluje nie tylko Białej Podlaskiej, ale wszystkim biorącym udział w zabawie. W Bydgoszczy podczas cotygodniowych przejazdów mieliśmy 100% frekwencję. Rowery są z nami nie tylko od święta, ale stają się także naszym środkiem transportu wygodnym, ekologicznym i zdrowym. Liczę, że spotkamy się za rok w jeszcze większym składzie, bo rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy jest dla każdego miasta, które stawia na rowery. A poza zwycięstwem liczy się integracja środowisk rowerowych i propagowanie aktywnego trybu życia  – mówi prezydent Rafał Bruski.

Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców Metropolii Bydgoszcz, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz Miasto Bydgoszcz znalazły się na podium rywalizacji w kilku kategoriach! Oto one:

- Kategia miast - Metropolia Bydgoszcz - powyżej 200 001 mieszkańców. 

- Najwięcej przejechanych kilometrów - 1 miejsce: MIROSŁAW ŁOBODZIŃSKI – 7345,17 KM – METROPOLIA BYDGOSZCZ

- Najbardziej aktywne Miasta - Metropolia Bydgoszcz 1,8 mln km

- Najwięcej uczestników w Miastach - Metropolia Bydgoszcz - 9477

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie we wspólne kręcenie kilometrów!

 

Wyniki rywalizacji: LINK

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.