Trasa S5. Dwiema jezdniami po ekspresówce

Drogowcy przygotowują się do udrożnienia obu jezdni drogi ekspresowej S5 na odcinku prowadzącym z Bydgoszczy do Świecia. Wczoraj otwarty został odcinek pomiędzy węzłami Trzeciewiec i Pruszcz. Jutro (w czwartek) kierowcy skorzystają z nowych jezdni i wiaduktów również w rejonie Gruczna.

 Dzięki trwającej inwestycji Bydgoszcz zyskuje coraz wygodniejsze połączenie z autostradą A1 w Nowych Marzach oraz Trójmiastem. Przed miesiącem drogowcy udostępnili odcinek nowej trasy ekspresowej omijającej aleję dębową w Borównie. Z końcem czerwca zaplanowano w trzech etapach udrożnienie kolejnych jezdni.

Z początkiem wakacji udostępniono odcinek z węzłem Trzeciewiec (na połączeniu z drogami w kierunku Koronowa i Fordonu). Od wtorku kierowcy korzystają natomiast z kolejnego odcinka ekspresówki z węzłem Pruszcz. W czwartek (30 czerwca) otwarty zostanie natomiast odcinek z węzłem Gruczno. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu pomiędzy Bydgoszczą i Świeciem. Drogowcy przypominają, że na wszystkich udostępnionych odcinkach nadal prowadzone będą jeszcze prace. Apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do nowego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem.

Warto wiedzieć

Budowa trasy S5 to uruchomiona w 2014 roku największa inwestycja drogowa  w regionie. Wzmocni potencjał Metropolii Bydgoszcz i regionu. Pochłonie około 3,4 mld zł. Inwestycja jest realizowana przez GDDKiA  przy potężnym dofinansowaniu unijnym. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności na ten cel trafiło prawie 1,8 mld zł. Cała trasa w województwie kujawsko-pomorskim ma długość 129 kilometrów. Kierowcy korzystają już z odcinka od granicy województwa do węzła Bydgoszcz Północ. Częścią trasy jest obwodnica Bydgoszczy.

Zdjęcia: GDDKIA 

 

Bydgoszcz Informuje

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.