Pruszcz będzie miał w Bydgoszczy swoją ulicę

Ulica prowadząca do nowej zabudowy jednorodzinnej w południowej części osiedla Piaski będzie nosić nazwę Pruszczańskiej. Pruszcz, będący częścią Metropolii Bydgoszcz, z początkiem tego roku uzyskał prawa miejskie.

Z wnioskiem o nadanie nazwy nowej drodze wewnętrznej w rejonie budowanych domów szeregowych oraz w zabudowie bliźniaczej wystąpił inwestor. Znajdują się one na skarpie po zachodniej stronie ulicy Smukalskiej, przed wjazdem do wąwozu na osiedle Piaski. Zespół do spraw Nazewnictwa Miejskiego zaproponował ulicę Pruszczańską. Decyzję w tej sprawie na najbliższej sesji podejmie Rada Miasta.

Pruszczańska to nawiązanie do szeregu innych nazw ulic na osiedlu Piaski, gdzie dominują nazwy podbydgoskich miejscowości. Obecnie miasto liczy ponad 2700 mieszkańców. Rozwojowi sprzyja położenie w sąsiedztwie Bydgoszczy i coraz lepsze skomunikowanie. Przez centralną część miejscowości przebiega linia Bydgoszcz-Gdańsk, a w pobliżu budowany jest północny odcinek trasy ekspresowej S5 z Bydgoszczy do Nowych Marz. Pruszcz jest od 2016 roku jedną z 17 gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

 

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.