Kilka słów o SMB w najnowszym numerze Bydgoszcz Informuje

W najnowszym, bezpłatnym informatorze Miasta Bydgoszczy - "Bydgoszcz Informuje", możemy przeczytać artykuł podsumowujący pięć lat działalności Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

20 miast, gmin i powiatów tworzy Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Po pięciu latach wspólnej realizacji projektów sąsiedzi z zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego chcą się integrować coraz bardziej.

Samorządowcy w całej Polsce cieszyli się z przyjętej w 2015 roku ustawy o związkach metropolitalnych. Dawała ona możliwość utworzenia związków przez największe polskie miasta wraz z okolicznymi samorządami. Co ważne, ustawa zakładała spore dofinansowanie z budżetu państwa. Radość nie trwała długo. Rząd PiS-u zmienił jednak prawo tak, że w Polsce mógł powstać tylko jeden związek metropolitalny w kraju – na Śląsku. Mimo niekorzystnych zmian, gminy z zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego nie porzuciły chęci współpracy. – Spojrzeliśmy sobie w oczy i uznaliśmy, że mamy wspólne cele i możliwości. Chcemy skoordynować działania i wykorzystać doświadczenie – zapowiadał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Cały artykuł można przeczytać online, TUTAJ

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.