Rowerowa Stolica Polski – wyniki 3. edycji rywalizacji

Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie brali udział mieszkańcy 53 miast. Razem przejechaliśmy 7 mln km! Niekwestionowanym zwycięzcą rywalizacji pozostaje Nowa Sól, która wygrała puchar trzeci raz z rzędu. Metropolia Bydgoszcz wywalczyła puchar dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 10. miejsce.

Za nami trzecia edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trzecia i zarazem największa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Wzięły w niej udział 53 miasta prezydenckie, niemal 30 tysięcy rowerzystów „wykręciło” ponad 7 mln km! Już minutę po północy 1 czerwca setki rowerzystów z całego kraju rozpoczęły bój nie tylko o puchar dla miasta, ale i o nagrody indywidualne.

Trzeci raz z rzędu Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafia do Nowej Soli i zgodnie z regulaminem pozostanie tam już na stale.
- Taki był cel od samego początku, od pierwszej edycji. Chciałbym podziękować panu prezydentowi Bydgoszczy i całemu miastu Bydgoszcz za wspaniały pomysł. W Nowej Soli przeszło najśmielsze oczekiwania to, jak można zmobilizować ludzi – mówił podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej RSP prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Drugie miejsce, podobnie jak roku temu, wywalczyła Biała Podlaska, której mieszkańcy przejechali łącznie 479 tys. km.
- Chciałbym serdecznie podziękować, bo kolejny raz zaangażowaliście nas do wspaniałej zabawy. W Białej Podlaskiej czuliśmy taką pozytywną presję obrońców srebrnego medalu, który wywalczyliśmy w zeszłym roku. Dziś towarzyszy nam poczucie ogromnej satysfakcji, że udźwignęliśmy ten ciężar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale też każdemu miastu, które wzięło udział w zabawie, bo wszyscy przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Bawiliśmy się zdrowo, mądrze, bezpiecznie i integrowaliśmy nasze lokalne społeczności w ten najfajniejszy z możliwych, aktywny sposób – mówił prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, który jednocześnie osiągnął najlepszy wynik wśród włodarzy miast (ponad 1200 km).Miejsce na podium zamknęły Puławy. Wszystkie miasta otrzymają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów od firmy Ibombo.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę sportową rywalizację. Jej poprzeczka z roku na rok się podnosi, to bardzo dobrze, ale jednak przede wszystkim chcemy propagować zdrowy styl życia i zachęcać mieszkańców do podróży rowerowych. Gdyby nie nasza wspólna aktywność, ta pasja, którą przekazaliśmy naszym mieszkańcom, ta akcja nie miałaby sensu. To jest nasz wspólny sukces, łącznie z tymi, którzy „kręcą” albo „nakręcają” innych – podsumował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Metropolia Bydgoszcz także zdobyła puchar – dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, które przejechało najwięcej kilometrów. Mieszkańcy Bydgoszczy i ościennych gmin przejechali ponad 1,5 mln km!

Kolejne puchary przyznawane najlepszym miastom z podziałem na liczbę mieszkańców, otrzymały:
•   100-200 tys.– Gorzów Wielkopolski,
•   65-100 tys. – Gniezno,
•   50-65 tys. – Biała Podlaska,
•   do 50 tys. – Nowa Sól. 

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na podium stanęły:
1. Lucy Jaroc – Biała Podlaska 6044 km
2. Urszula Awerczuk – Biała Podlaska 5451 km
3. Bogusława Mogielnicka – Nowa Sól 5355 km

Wśród panów najlepsi byli:
1. Waldemar Dubicki – Nowa Sól 7144 km
2. Kazimierz Mucha – Piekary Śląskie – 6559 km
3. Jacek Jeżewski – Biała Podlaska – 6313 km

Cała szóstka otrzymuje nagrody główne ufundowane przez naszych sponsorów strategicznych centrumrowerowe.pl oraz FaleLokiKoki.

Gratulujemy!

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.