Ekociepło dla Metropolii Bydgoszcz

Ruszyły prace projektowe związane z rozbudową sieci cieplnej na terenie Śródmieścia Bydgoszczy. Duży obszar tego osiedla już teraz jest wyposażany w nowoczesną infrastrukturę i część nieruchomości można „od ręki” podłączyć do wygodnego i ekologicznego ogrzewania. Sprawdź jak to zrobić i odbierz dotację! Z sieci KPEC mogą korzystać też mieszkańcy miast Metropolii Bydgoszcz: Nakła nad Notecią, Szubina, Koronowa i Solca Kujawskiego, w których powstają nowoczesne elektrociepłownie gazowe.

Miejskie ciepło to najwygodniejsza forma ogrzewania mieszkań i budynków. W tym roku na rozwój sieci ciepłowniczej trafi ponad 56 mln zł. Pozwoli to unowocześnić elektrociepłownie na Osowej Górze, w Nakle nad Notecią, Solcu Kujawskim i Koronowie. Kontynuowane będą prace nad połączeniem sieci na Osowej Górze z siecią na terenie centrum. KPEC zamierza też rozbudować sieć w centralnej części Śródmieścia. To kolejny element walki ze smogiem w Bydgoszczy. Inwestycje realizujemy wykorzystując fundusze unijne (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne ZIT).

Gdzie rozbudują sieć?

Rozpoczęły się już prace projektowe związane z ułożeniem ciepłociągu wzdłuż ulic:

Sienkiewicza
Marcinkowskiego.

Umożliwi to przyłączenie budynków zlokalizowanych wzdłuż tych ulic oraz dalszy rozwój sieci ciepłowniczej w tej części miasta.. Kolejne etapy obejmują budowę sieci wzdłuż ulic prostopadłych tj.:

Hetmańskiej
Mazowieckiej
Kwiatowej
Chrobrego
Śniadeckich
Lipowej, Zduny
Podolskiej
Dworcowej

W celu zaplanowania budowy sieci niezbędne są informacje  o zamiarze przyłączenia poszczególnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dlatego wspólnie z KPEC-em zachęcamy właścicieli oraz zarządców zainteresowanych przyłączeniem do sieci budynków znajdujących się przy wyżej wymienionych ulicach, o wypełnienie i odesłanie „Deklaracji zamiaru przyłączenia do sieci ciepłowniczej”.

Dokument można przesłać jako załącznik do wiadomości e-mail na adres: rozwoj@kpec.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres spółki (ul. Ks. Józefa Schulza 5, 85-315 Bydgoszcz).

 

Przyłączą niemal "od ręki"

Wiele kamienic może być podłączonych do miejskiej sieci niemal „od ręki”, bez budowy nowych odcinków infrastruktury. Takie obszary są zlokalizowane między innymi:

w rejonie ul. 20 stycznia 1920 r., Chodkiewicza, Gdańska, Mickiewicza, Paderewskiego, Plac Weyssenhoffa, J. Słowackiego, Zamoyskiego
w rejonie ul. Bocianowo, Hetmańska, Ogrodowa, Plac Piastowski, Plac Zbawiciela, Racławicka, Rycerska, Sowińskiego, Warszawska
w rejonie pomiędzy pl. Teatralnym i parkiem J. Kochanowskiego

Z sieci KPEC mogą korzystać też mieszkańcy miast Metropolii Bydgoszcz: Nakła nad Notecią, Szubina, Koronowa i Solca Kujawskiego. Na stronie KPEC dostępne są mapki z przebiegiem sieci na terenie tych miast. Zaznaczono na nich również obszary potencjalnego rozwoju. W przypadku znacznego zainteresowania planowana jest rozbudowa sieci również w tych miastach.

Bądź „Eko” i odbierz dotację!

Urzędzie Miasta Bydgoszczy można uzyskać dotację na wymianę urządzenia grzewczego opalanego paliwem stałym - na niskoemisyjne urządzenie grzewcze wykorzystujące m.in. ciepło sieciowe. Wysokość dotacji wynosi:

5 000 złotych na lokal mieszkalny – dla inwestycji indywidualnych w lokalach mieszkalnych lub budynkach jednorodzinnych;
do 8 000 złotych na lokal mieszkalny – w przypadku przeprowadzenia inwestycji kompleksowych w budynkach wielorodzinnych.

Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.