Rowerowa Stolica Polski. Rowerem do Koronowa

Trwają zapisy na rajd rowerowy do Koronowa, który odbędzie się w niedzielę 20 września. Ulubiona trasa bydgoszczan będzie sporą dawką wspólnie przejechanych kilometrów w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Udział jest bezpłatny.

Trasa Bydgoszcz – Koronowo liczy ok. 25 km i jest jedną z ulubionych tras bydgoskich rowerzystów. Rowerowy rajd będzie znakomitą okazją by przejechać przez najwyższy most kolejki wąskotorowej w Europie. Meta przejazdu to ośrodek jachtowy Tazbirowo. Tradycyjnie przejazd rozpoczyna się pod ratuszem na Starym Rynku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz bydgoszczanie i mieszkańcy sąsiednich gmin w każdą niedzielę września biorą udział w zorganizowanych przejazdach rowerowych. Wspólne kręcenie kilometrów to spore wsparcie naszej drużyny - Metropolii Bydgoszcz w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na półmetku rywalizacji Metropolia Bydgoszcz znajduje się na 10. pozycji, z 330 tys. przejechanych kilometrów. Kilkanaście dni zabawy to ponad 1,5 mln kilometrów przejechanych przez rowerzystów z całej Polski.

Przejazdy odbywają się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy muszą dostarczyć informację o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie. Na starcie i podczas oczekiwania w kolejce po posiłek należy mieć założoną maseczkę. Start będzie odbywał się nie w jednym peletonie, ale w mniejszych grupach – przy zapisie na rajd należy wybrać godzinę startu. Przejazd będzie ma charakter rajdu turystycznego, a więc trasa będzie wiodła drogami dla rowerów, a tempo będzie oscylowało w granicach 16-18 km/h.

Udział w przejazdach jest bezpłatny! Zainteresowanie jest bardzo duże, warto nie zwlekać z zapisaniem się na rajd. Zapisy TUTAJ

Dołącz do Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Szczegóły TUTAJ.

Pobierz załącznik
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.