Metropolia Bydgoszcz wsiada na rowery!

Jazda na rowerze to czysta przyjemność! Wie to ponad 30 miast, które dołączyły do drugiej edycji rowerowej rywalizacji. Przez cały wrzesień Metropolia Bydgoszcz powalczy o zdobycie tego zaszczytnego tytułu, ale łatwo nie będzie! Już dziś warto dołączyć do oficjalnego treningu, by porządnie rozgrzać się przed wrześniowym kręceniem kilometrów.

W pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski kilometry dla swoich miast kręciło 10 tysięcy rowerzystów. Dziś aktywnych użytkowników aplikacji jest dwa razy tyle. Główna rywalizacja odbędzie się za trzy miesiące – przez cały wrzesień kilkadziesiąt miast będzie zachęcać swoich mieszkańców do wsiadania na rower.  To oznacza jedno -  organizowana przez Bydgoszcz rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski będzie jeszcze bardzie zacięta.

- W tegorocznej rywalizacji udział zadeklarowało ponad 30 miast prezydenckich na 108 w całym kraju. Dla Bydgoszczy jako organizatora to bardzo dobry wynik. To pokazuje, że nasza inicjatywa, nasz pomysł bardzo świetnie się przyjął nie tylko wśród prezydentów miast, ale przede wszystkim wśród mieszkańców – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego dyrektor Biura Promocji, Łukasz Krupa.

1 czerwca wystartował nowy projekt – OFICJALNY TRENING MIAST. Od 1 czerwca do 16 sierpnia użytkownicy mogą przygotować się do wrześniowej zabawy. Bydgoszczanie trenują razem z mieszkańcami gmin stowarzyszonych w ramach Metropolii Bydgoszcz. Taka rywalizacja to znakomita okazja do zacieśniania więzi z naszymi sąsiadami! W zeszłym roku organizowaliśmy wspólne przejazdy do naszych sąsiadów: Nakła, Koronowa, Borówna i Ostromecka.

W treningu nie obowiązuje przelicznik. Tutaj 1 przejechany kilometr = 1 punkt dla danego Miasta. W rywalizacji jest to suma przejechanych kilometrów dzielona przez ilość mieszkańców. Trening jest wyłącznie formą zabawy, rekreacji oraz promocji. Zachęcamy Polaków do korzystania z roweru jako alternatywnego środka transportu. Wiele miast, które biorą udział w zabawie oferują swoim mieszkańcom ogólnodostępne wypożyczalnie rowerów, takie jak bydgoski system BRA. Możliwości uczestniczenia w zabawie jest wiele – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator akcji.

Najwięcej kilometrów od początku trwania treningu wykręcili mieszkańcy Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, którzy mają na liczniku ponad 7,6 tys. kilometrów. Za nimi znajduje się Gniezno z wynikiem niemal 5 tys. przejechanych km. Podium pierwszych czterech dni zamyka Ostrowiec Świętokrzyski z wynikiem 3,2 tys. km. Zabawa potrwa do 16 sierpnia.

Pierwsza edycja RSP odbyła się we wrześniu zeszłego roku. Wzięły w niej udział 23 miasta, a uczestnicy przejechali łącznie ponad 1.200.000km. W rywalizacji zwyciężyła Nowa Sól, do której trafił Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.