TRASA S5. MOST NAD BRDĄ

Trwa budowa największego mostu w ciągu północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, która będzie częścią trasy S5. Konstrukcja nad Brdą liczyć będzie 228 metrów długości a szerokość to ponad 35 metrów.
 
Most powstaje pomiędzy Tryszczynem i Bożenkowem. Od granicy Bydgoszczy dzieli go dystans  800 metrów. Znajdą się dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Obecnie trwają prace przy budowie podpór, przyczółków. Pierwsza z 4 podpór została już ukończona. Wkrótce na obiekcie montowane będą pierwsze przęsła mostu. Gzymsy i balustrady będą utrzymane w kolorystyce zielonej.
 
Wraz z poprawą warunków pogodowych kontynuowane będą prace między innymi przy przejściach dla zwierząt, roboty ziemne przy węzłach Bydgoszcz Północ ( w Aleksandrowie)  oraz Bydgoszcz Opławiec ( w Tryszczynie). Budowana jest również kanalizacja deszczowa w rejonie Żołędowa.
 
Trasa ekspresowa S5 powstaje zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-23. Przetarg na wybór wykonawców ogłoszono w 2014 roku, a umowy na realizację zadania zawarto jesienią 2015 roku. Prawie dwa lata wykonawcy przeznaczyli na opracowanie projektu trasy oraz uzyskanie zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Wartość inwestycji to 2,5 mld zł.
 
Zakończenie robót planowane jest w 2019 roku. Koszt całej inwestycji to 2,5 mld zł. Głównym połączeniem Bydgoszczy z trasą S5 będzie rozbudowana ul. Grunwaldzka.
 
źródło: www.bydgoszcz.pl fot. s5aleksandrowo-tryszczyn.pl GDDKiA
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.