TRASA S5. ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ OBWODNICA BYDGOSZCZY

Chcesz wiedzieć jak będą wyglądać bezkolizyjne węzły, gdzie zbudowane zostaną przejścia dla zwierząt oraz gdzie pobiegną lokalne drogi? Na te wszystkie pytania pomoże odpowiedzieć interaktywna wizualizacja północno-zachodniej obwodnicy, która jest częścią trasy ekspresowej S5.
 
Wizualizacja jest dostępna na stronie dedykowanej tej inwestycji http://s5aleksandrowo-tryszczyn.pl/29012018-wizualizacja-odcinka-3-drogi-ekspresowej-s5
By otworzyć wizualizację należy przejść do zakładki „Multimedia”, następnie do pozycji „Interaktywna Wizualizacja” i na końcu kliknąć w link nazwany „Wizualizacja”.
 
Trasa ekspresowa S5 powstaje zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-23. Przetarg na wybór wykonawców ogłoszono w 2014 roku, a umowy na realizację zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zawarto jesienią 2015 roku. W ubiegłym roku  ruszyły prace  budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 roku. Jej koszt to 2,5 mld złotych.
 
Częścią trasy będzie północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy, która pozwoli wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy. Jednocześnie miasto będzie realizować rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej, która stanie się główną arterią łączącą Bydgoszcz z trasą szybkiego ruchu.
 
Fot. www,s5aleksandrowo-tryszczyn.pl/interaktywna-wizualizacja /GDDKIA
źródło: materiały UM Bydgoszczy
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.