MUZYCZNA UCZTA W SADKACH. ZA NAMI ÓSMA EDYCJA ZADUSZEK JAZZOWYCH

O godzinie 19:02 w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Sadkach,  24 listopada rozpoczęła się kolejny rok z rzędu muzyczna uczta, która przyciągnęła do Sadek liczną widownię  żądnych jazzowych wrażeń. Zaduszki poprowadził Pan Jacek Ciechanowski.
 
Wśród gości, którzy wzięli udział w VIII Zaduszkach Jazzowych w Sadkach byli m.in. Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak, Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman.
 
Podczas dzisiejszych Zaduszek wystąpiła kolejna gwiazda światowego formatu: akordeonista i kompozytor Jarosław Bester wraz ze swoim kwartetem BESTER QUARTET.
 
Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki, gdzie fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja. Formacja ta jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.
 
Organizatorami dzisiejszego koncertu byli: Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki, Urząd Gminy w Sadkach, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Więćej zdjęć z wydarzenia: TUTAJ
 
 Tekst/ Foto A Zwierzchowska UG Sadki
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.