Promocyjna oferta dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz

Przypominamy, że 1 kwietnia zaczną obowiązywać atrakcyjne bilety okresowe na parkingach P+R. Zachęcamy przede wszystkim mieszkańców Metropolii Bydgoszcz, którzy dojeżdżają do Bydgoszczy do zapoznania się z promocyjną ofertą. To kapitalny sposób na ominięcie korków i zaoszczędzeniu pieniędzy na parkowanie. Miesięczny bilet uprawniający do parkowania i bezpłatnych podróży komunikacją kosztować będzie tylko 108 zł.

Promocyjna oferta dotyczyć będzie 4 parkingów:

 • Węzeł Zachodni (rejon przy kościele i stacji paliw). Integracja środków transportowych: autobusowy, samochodowy, rowerowy. Kierunki obsługi – Sicienko, Nakło nad Notecią, Koronowo, Mrocza

 

 • Pętla Przylesie (rejon skrzyżowania Akademicka – Korfantego). Integracja środków transportowych: tramwajowy, autobusowy, rowerowy, samochodowy. Kierunki obsługi – Osielsko, Dobrcz, Zławieś Wielka, Ostromecko

 

 • Pętla Las Gdański (skrzyżowanie Gdańska – Rekreacyjna). Integracja środków transportowych: tramwajowy, autobusowy, rowerowy, samochodowy. Kierunki obsługi – Osielsko, Maksymilianowo

 

 • Rondo Kujawskie (w pasie dzielącym ul. Kujawskiej – wlot południowy). Integracja środków transportowych: tramwajowy, autobusowy, rowerowy, samochodowy. Kierunki obsługi – Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Łabiszyn, Szubin, Żnin.

 

Od 1 kwietnia na tych parkingach będzie można wykupić bilet okresowy na parkowanie i podróż komunikacją miejską w bardzo atrakcyjnej cenie:

 • Bilet 1 – dobowy– 12 zł
 • Bilet 5 – dobowy– 34 zł
 • Bilet 14 – dobowy – 80 zł
 • Bilet 30 – dobowy– 108 zł

 

Bilet okresowy będzie obowiązywał  dla 1 lub 2 osób podróżujących razem samochodem.  Podróż komunikacją miejską również będzie musiała odbywać się wspólnie (max. 2 osoby). Bilet okresowy nie będzie „przypisany” do jednego parkingu. Będzie obowiązywał na wszystkich parkingach w systemie P&R z wyjątkiem parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Mając bilet okresowy będzie można parkować na każdym z nich (Kujawska, Węzeł Zachodni, Las Gdański, Przylesie). Należy jednak pamiętać, że nie będzie możliwości pozostawienia auta na parkingu przez całą noc.

 

Bilet okresowy P&R to nie Bydgoska Karta Miejska!

 

Mimo, że bilet okresowy na system P&R będzie kosztował tyle co bilet sieciowy komunikacji miejskiej, trzeba pamiętać, że system P&R jest niezależny od BKM. Oznacza to, że:

 1. - zakup biletu okresowego P&R będzie odbywać się tylko w biletomatach znajdujących się na parkingach Park&Ride.
 2. - bilet okresowy będzie przypisany do numeru rejestracyjnego pojazdu i będzie biletem na okaziciela,
 3. - podróż komunikacją miejską będzie możliwa na bilecie okresowym P&R tylko podczas parkowania pojazdu na jednym z parkingów P&R.
 4. - po wyjechaniu auta z parkingu, bilet na komunikację zostanie automatycznie zawieszony.
 5. - po zakupie biletu okresowego korzystanie zarówno z parkingu jak i transportu publicznego nie będzie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych czynności, wjazd i wyjazd z parkingu odbywać się będzie automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego pojazdu. Także w autobusie czy tramwaju biletu nie trzeba dodatkowo kasować tylko okazać podczas kontroli.

 

Wygodne podróże

Nowe parkingi P+R pozwalają  na wygodne przesiadki i kontynuowanie podróży do centrum komunikacją publiczną. Wszystkie obiekty są monitorowane. Czas dojazdu do ścisłego centrum miasta tramwajem lub autobusem waha się w zależności od wybranego parkingu od 4 do 20 minut. Tramwaje w drodze do centrum poruszają się w większości wydzielonymi torowiskami, a autobusy w newralgicznych miejscach korzystają z buspasów, dzięki czemu omijają część korkujących się ulic.

 

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.