Metropolitalne taryfy dla pasażerów z gminy Sicienko

Tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz. Z tych korzystnych rozwiązań teraz skorzystają również najmłodsi pasażerowie z terenu gminy Sicienko.

Dzieci w wieku od 4 roku życia do 30 września roku, w którym kończą 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 30 września roku, w którym kończą 20 lat zamieszkali na terenie Bydgoszczy oraz gmin: Nowa Wieś Wielka, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska mogą korzystać z biletów „malucha” i „uczniowskich” – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne i 30-dniowe bądź 100 zł -roczne).

Do grona uprawnionych dołączyły teraz dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Sicienko. W piątek (12 marca) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński zawarli porozumienie zapewniające dostęp do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

- To cenna inicjatywa – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Również gminy nie obsługiwane przez linie podmiejskie organizowane przez miasto dostrzegają, że nasza komunikacja jest korzystną formą podróżowania po metropolii. Warto podkreślić, że z myślą o pasażerach z zachodniej części miasta zbudowaliśmy buspas na Grunwaldzkiej. W toku są prace przy rozbudowie ul. Kolbego. Cieszę się, że z tych udogodnień skorzystają również mieszkańcy sąsiednich gmin, z którymi współpracujemy. Każde takie porozumienie oznacza, że wzmacniamy transport publiczny i ograniczamy liczbę pojazdów wjeżdżających do centrum miasta.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP. Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy. Gmina Sicienko udostępni wnioski pozwalające na wyrobienie kart z początkiem przyszłego tygodnia na swojej stronie internetowej (w zakładce „Sprawy do załatwienia”/”Karty usług”). Kartę będzie można wyrobić w Biurze Obsługi Interesanta. Więcej szczegółowych informacji o zasadach wyrabiania kart znajduje się na stronie ZDMIKP.

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy -zawartych z właściwą gminą. Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską. Uprawnione dzieci „maluchy” przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.

Warto wiedzieć:

  • Z pętli przy ul. Rekinowej (położonej blisko granicy z gminą Sicienko kursują linie nr 61 (na pl. Kościeleckich) oraz linia nr 71 (na ul. Morską).
  • Przejazd z pętli Rekinowa do ronda Grunwaldzkiego zajmuje 19 minut.
  • W budowie jest buspas na ul Kolbego. Autobusy już poruszają się wydzielonym pasem wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.
  • Przy węźle zachodnim planowany jest parking P+R.
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.