Trasa S5. Montują łuki na wiadukcie

Zakończyło się nasuwanie głównej części 160-metrowego wiaduktu w Maksymilinowie na budowanej obwodnicy Bydgoszczy. Montowane są jeszcze stalowe elementy łuków. To jeden największych obiektów inżynierskich na trasie ekspresowej S5.

Wiadukt umożliwi kierowcom korzystającym z ekspresowej trasy przejazd nad węzłem kolejowym. Wiadukt ma konstrukcję stalową. Jej główna część ważąca 2400 ton była nasuwana.Ta operacja zakończyła się pod koniec czerwca.
Teraz montowane są jeszcze stalowe elementy tworzące łuki. Poza tym wykonywana jest żelbetowa płyta. Nowy obiekt o długości 162 metrów będzie jednym z największych na trasie S5.
Zaawansowanie rzeczowe prac na odcinku północnym, od Tryszczyna do Aleksandrowa wynosi blisko 70 procent. Cała północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy o długości 23 kilometrów w ciągu drogi ekspresowej S5 powinna być gotowa w przyszłym roku. Koszt jej budowy to około 700 mln zł. Inwestycja realizowana jest przy udziale funduszy europejskich.
Budowa całej trasy S5 zajmie jednak znacznie więcej czasu niż początkowo zakładał inwestor. GDDKiA odstąpił od umowy z wykonawcami odcinków od Białych Błót do Szubina i z Aleksandrowa do Nowych Marz. GDDKIA przygotowuje się do ogłoszenia powtórnych przetargów.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.