Patriotyczne nuty w bibliotece w Nakle

Cały 2018 rok to w Polsce czas świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
W obchody włącza się także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią. 10 listopada odbył się tutaj specjalny koncert poetycko-patriotyczny pt. „Z miłości do Niepodległej”. Przed nakielską publicznością wystąpił poznański poeta i muzyk Jerzy Struk z zespołem Arete w składzie: Agnieszka Kargulewicz, Katarzyna Kasprzak oraz Romuald Andrzejewski.


Dzięki formie poetycko – muzycznej, koncert ten przypomniał jego odbiorcom wydarzenia z historii Polski, dzięki którym nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał niepodległość. Widzowie usłyszeli wiele znanych i wzruszających utworów patriotycznych, a sam koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem „Roty”. Od razu zrobiło się nastrojowo, a obecni chętnie włączyli się do wspólnego muzykowania. Zabrzmiały między innymi „O mój rozmarynie”, ”Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, ”Płynie Wisła, płynie”.
W wypełnionej po brzegi sali biblioteki zapanował tego popołudnia niezwykle ciepły i wzruszający nastrój, a sam koncert publiczność nagrodziła brawami na stojąco.

Materiał: PiMBP w Nakle n. Not

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.