PODMIEJSKIM AUTOBUSEM Z FORDONU DO OSIELSKA I BOŻENKOWA

W sobotę (15 września) uruchomiona została nowa linia międzygminna nr 98. Podmiejskim autobusem dojedziemy z Fordonu do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa. 
 
Linia nr 98 Umożliwi dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan. 
 
 
W związku z trwającymi jeszcze  pracami na ul. Leśnej na terenie gminy Osielsko linia międzygminna nr 98 tymczasowo kursować będzie ulicami Zamczysko, Armii Krajowej i Szosą Gdańską, od ul. Kolonijnej włącza się na docelową trasę. Na trasie tymczasowej obowiązywać będą następujące przystanki: Zamczysko nż (w obu kierunkach), Osielsko/Gmina (w kierunku Bydgoszczy). Linia nr 98 zostanie skierowana na trasę docelową (ul. Leśną i Centralną w Osielsku) niezwłocznie po pojawieniu się takiej możliwości.
Z początkiem września uruchomiono także wydłużono linię nr 94 do Nekli oraz utworzono linią nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy kursują od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.
 
- To przykład dobrowolnej współpracy, która jest korzystna dla rozwoju metropolii – zaznacza  prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Nowe linie podmiejskie to dla mieszkańców partnerskich gmin jeszcze łatwiejszy dojazd do miasta. Z drugiej strony nowe linie ułatwią też podróże bydgoszczanom, którzy chcą dojechać np. do swoich ogrodów działkowych, terenów rekreacyjnych. Każda taka nowa linia to również mniej samochodów na ulicach miasta. 
 
źródło: www.bydgoszcz.pl
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.