WRZESIEŃ Z NOWYMI LINIAMI

Przypominamy, że od soboty (1 września) uruchomione zostaną nowe linie podmiejskie. Miejskimi autobusami będą mogli podróżować m.in. mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Dobrcz i Osielsko. To również bardzo dobra wiadomość dla wielu bydgoszczan dojeżdżających na działki i do miejsc wypoczynku.
 
Od 1 września zaplanowano m.in. wydłużenie linii nr 94 do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne). Autobusy dojadą także do ogrodów działkowych. Od najbliższej soboty  zacznie też kursować linia nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.
 
15 września, po zakończeniu prac na ul. Leśnej w Osielsku uruchomiona zostanie natomiast linia nr 98. Umożliwi ona dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan.
 
- To przykład dobrowolnej współpracy, która jest korzystna dla rozwoju metropolii – zaznacza  prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Nowe linie podmiejskie to dla mieszkańców partnerskich gmin jeszcze łatwiejszy dojazd do centrum. Z drugiej strony nowe linie ułatwią też podróże bydgoszczanom, którzy chcą dojechać do swoich ogrodów działkowych. Każda taka nowa linia to również mniej samochodów na ulicach miasta.
 
Przypominamy również że w w sobotę i niedzielę  ostatni raz w tym sezonie wyjadą na trasy  linie turystyczne: autobusowe nr 100 i 102 oraz tramwajowa nr 0, które są obsługiwane zabytkowym taborem. Sezonowa linia nr 99 kursująca przez Chmielniki do Nowej Wsi Wielkiej kursuje do niedzieli włącznie. Od 3 września (poniedziałek) zostaną przywrócone tzw. szkolne rozkłady jazdy - w dni robocze na liniach nr: 52, 53, 54, 57/80, 65, 68, 69, 73, 76, 79, 81, 83, 89, 92, 94 – kursy będą realizowane częściej niż w wakacje.
 
Nowe linie – trasy i kursy
 
94 - wydłużone kursy aż do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
97 - Łoskoń- Strzelce Górne. – Włóki - Kozielec (5 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
98 - Przylesie – Osielsko - Maksymilianowo - Bożenkowo (10 kursów w dni powszednie z czego 5 skróconych do Maksymilianowa, 3 kursy w dni wolne).
 
źródło: www.bydgoszcz.pl
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.