UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 99 ROCZNICĘ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W SADKACH

9 lutego w godzinach porannych rozpoczęły się Sadkowskie uroczystości upamiętniające 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. 
 
Nie mogło zabraknąć okolicznościowej Mszy świętej w kościele p.w. Świętego Wojciecha w Sadkach, składania kwiatów na cmentarzu w Sadkach przez delegacje z: Urzędu Gminy w Sadkach, Powiatu Nakielskiego, Rady Gminy w Sadkach, Związku Emerytów i Rencistów, Szkoły Podstawowej w Sadkach, Przedszkola „Dobre Ludki”, Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach, Sołtysów Gminy Sadki, Związku Kombatantów, Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarządu Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji w Mroczy, Straży Gminnej  w Sadkach. 
Uroczystości na cmentarzu poprowadziła Pani Iwona Biniak. Apel pamięci przeprowadziła uczennica Szkoły Podstawowej w Sadkach – Natalia Depczyńska. Po uroczystościach na cmentarzu w Gminnym Centrum Administracyjno – Kulturalnym Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz wystąpił z tematycznym przemówieniem, które zaczął słowami poety i piewcy Powstania Wielkopolskiego. Romana Wilkanowicza „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej, Tobie Polsko, tych serc naszych bicie Tobie każdy cień myśli gorącej, Tobie wszystko, na śmierć i na życie!”. Następnie odbył się montaż słowno- muzyczny w wykonaniu Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach.
 
źródło: UG A Zwierzchowska
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.