URZĄD GMINY PRUSZCZ JUŻ OTWARTY

Na ten moment czekali pracownicy urzędu, mieszkańcy no i wójt gminy. W końcu nadszedł ten czas, że należało przeciąć wstęgę nowo, kompleksowo wyremontowanego Urzędu Gminy. Budynek został przeorganizowany, ocieplony, pojawiła się winda dla osób niepełnosprawnych, o którą mieszkańcy prosili od lat. 
 
 
Na parterze pojawił się punkt podawczo-informacyjny, gdzie petenci otrzymają wszelkie niezbędne informacje dot. Poszczególnych referatów.
 
Inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Projekt zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020,  Działanie 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym realizowany w ramach polityki terytorialnej.
 
 
 
Koszty ogólne termomodernizacji wyniosły 1,430 mln. zł , z czego środki unijne wyniosły 950 tys. zł . Dodatkowo montaż windy wyniósł 150 tys. zł.
 
 
 
 -Mamy się czym pochwalić - powiedział witając wszystkich zgromadzonych przed Urzędem Gminy wójt Dariusz Wądołowski.- Nasz wniosek o dofinansowanie termomodernizacji urzędu i szkół znalazł się na pierwszym miejscu. Oddajemy budynek, a właściwie ściśle mówiąc pracę i wysiłek, naszą kreatywność i serce włożone w jego modernizację. Oddajemy go mieszkańcom gminy oraz tym, którzy zechcą nas odwiedzić. Efekt pracy wielu osób widać gołym okiem.
 
 
Więcej informacji: LINK
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.