KĄPIELISKA W OKOLICY BYDGOSZCZY

W upalne dni można znaleźć wytchnienie nad jednym z wielu jezior zlokalizowanych na terenie Metropolii Bydgoszcz. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do jednego z nich uruchomiono specjalną linia podmiejska. Przypominamy także, że Bydgoszcz przygotowuje się do budowy otwartego basenu na nowej Astorii.
 
Chmielniki, Pieczyska, Borówno, albo Wąsosz z najczystszą plażą w województwie? Oto kąpieliska, z których najchętniej korzystają bydgoszczanie.
 
PIECKI I CHMIELNIKI
Kąpieliska położone są nad Jeziorem Jezuickim, zaledwie 10 km od rogatek Bydgoszczy. Jadąc samochodem trasą na Inowrocław, za Brzozą należy skręcić w lewo. Do Chmielnik można też dotrzeć autobusem (każdy w kierunku na Inowrocław) i pociągiem. Od 25 czerwca do końca wakacji kursuje specjalna miejska linia nr 99 (do Chmielnik). Na miejscu znajduje się nie tylko piaszczysta, zadbana plaża, ale też wypożyczalnia kajaków, łódek, rowerów wodnych i mała gastronomia. Jeśli ktoś nie lubi tłoku na obleganej przez tłumy plaży, może zapuścić się w las i znaleźć wiele innych, zacisznych miejsc do wypoczynku na Jeziorem Jezuickim.

Specjalna lina do Chmielnik
Linia nr 99 kursuje na trasie Plac-Kościeleckich – Stryszek – Brzoza – Chmielniki  - Prądocin - Januszkowo  - Nowa Wieś Wielka. Odjazdy z placu Kościeleckich odbywają się w odstępach co około półtorej godziny. Pierwszy autobus wyruszy o godzinie 9:30, a ostatni kurs z Chmielnik w stronę Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 21:34.
 
Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy: zwykły - 3,00 zł, natomiast ulgowy - 1,50 zł. Dla osób korzystających regularnie z komunikacji międzygminnej szczególnie atrakcyjna jest cena biletu sieciowego - okresowego (miesięczny lub 30-dniowy na strefę I i II: 120,00 zł - normalny / 60,00 zł - ulgowy). ZDMiKP przypomina, że po przekroczeniu granicy stref taryfowych - bilety sieciowe ważne wyłącznie w strefie I nie są honorowane. Granica stref I (miejska) i II (podmiejska) na trasie linii nr 99 wyznaczona jest pomiędzy przystankami: Jana Pawła II / Wąbrzeska i Stryszek.
 
Rozkład jazdy linii 99 znajduję się TUTAJ.
 
BORÓWNO
Kąpielisko, podobnie jak Chmielniki, położone zaledwie 10 km od granic Bydgoszczy, tylko w kierunku na Gdańsk. Bardzo popularne wśród bydgoszczan, pełne atrakcji. Skorzystać tutaj można z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Co ważne - wstęp jest płatny! Najlepiej dotrzeć własnym transportem (polecamy wyprawę rowerową piękną trasą) lub autobusem.
 
PIECZYSKA
To już dłuższa wyprawa. Strzeżone kąpielisko Pieczyska znajduje się około 30 km na północ od Bydgoszczy, ale tutaj również bez większych problemów można dojechać rowerem. Wody Zalewu Koronowskiego to niezwykle atrakcyjny obszar turystyczno-wypoczynkowy. Pieczyska mają bogatą bazę turystyczną: wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmucha¬ne zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne, ze szczególnie obleganą restauracją rybną. W okresie wakacji w Pieczyskach nie ma nudy, regularnie odbywają się imprezy sportowe i kulturalne. Dojechać nad Zalew Koronowski można autobusem PKS oraz prywatnymi busami. Wstęp na plażę w Pieczyskach jest bezpłatny.
 
WĄSOSZ
Żeby tam dojechać, wystarczy pokonać 15 km w kierunku Poznania. Woda tutaj jest najczystsza ze wszystkich jezior w województwie kujawsko pomorskim! Wypłycone i piaszczyste dno jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej i siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wiosłowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej, restauracji serwującej dania kuchni polskiej, Bikini Baru czy smażalni ryb. Na terenie ośrodka znajduje się camping i pole namiotowe z pełną infrastrukturą sanitarną, przyłączami prądu i wody.
 
SAMOCIĄŻEK
Kąpielisko położone nad Jeziorami Czarnym i Białym, które połączyły się w wyniku utworzenia Zalewu Koronowskiego. Odległość od Bydgoszczy to ok. 20 km. Wstęp na kąpielisko jest płatny, ale w zamian dostajemy nie tylko dostęp do czystej wody. Na miejscu znajduje się m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne). Dobra wiadomość dla kierowców – czeka na nich parking strzeżony.
 
Warto wiedzieć:
W ramach rozbudowy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Astoria powstanie także strefa basenów otwartych. O jej ostatecznym kształcie zdecydują mieszkańcy w ramach konsultacji społecznych. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w 2020 roku.
 
źródło: www.bydgoszcz.pl
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.